021-22343314

کد خبر: 14
تاریخ انتشار: 20:48:14 - 1396/04/13

1-        تعریف ایده نو:

معرفی یک اثر ذهنی که بتواند برای یک مسئله فردی و اجتماعی راه حل ارائه داده و یا یک نیاز انسانی و اجتماعی را برطرف کند، مشروط بر اینکه قبلا طرح نشده باشد و کاملا جدید باشد.

 

2-        آیا افرادی که ایده ارائه نداده اند نیز می توانند در جشنواره شرکت نمایند؟

بله . . . ورودبه جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برای عموم علاقمندان آزاد است، اما پیشنهاد می گردد در صورت تمایل به شرکت در جشنواره جهت تسهیل در امر اطلاع رسانی (ایمیل، پیامک و ...) به لینک ثبت نام سایت جشنواره مراجعه و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید. از طرف دیگر افرادی که ایده ارائه نداده اند نیز می توانند در روز استارت آپ جشنواره حضور پیدا کنند و با سایر ایده پردازان تشکیل گروه داده و دراین رقابت علمی شرکت نمایند.

 

3-        آیا امکان ارائه ایده به صورت مشترک وجود دارد؟

بله . . . هر ایده می تواند توسط یک تا پنج نفر ارائه شود اما حتما باید یک نفر به عنوان ایده پرداز و مسئول ایده معرفی گردد.

 

4-        چگونه می شود به جشنواره نسبت به حفظ مالکیت ایده اعتماد کنیم؟

شورای علمی و داوران جشنواره از سرآمدان هر رشته و از اعضای بانک داوران پارک علم وفناوری دانشگاه تهران تشکیل شده و همچنین بستر سامانه دریافت ایده ها بر اساس قوی ترین نکات امنیتی طراحی شده است. علاوه بر این هریک از داوران با انعقاد قرارداد NDA(قرارداد عدم افشای اطلاعات) تعهد و مسئولیت خود را در این زمینه به اثبات رسانده اند. نمونه این قرارداد را می توانید در سایت جشنواره ببینید.

 

5-        آیا جشنواره شرایط لازم برای ارتباط با سرمایه گذاران در زمینه ایده ها را فراهم می نماید؟

 بله-از آنجا که هدف از برگزاری جشنواره انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی ایده های نو و تبدیل آنها به کسب و کار می باشد در صورت تشخیص داوران از ایده های برتر جشنواره با حمایت مالی بنیاد نیکوکاری جمیلی و نیز حمایت معنوی و تامین فضای اولیه برای کسب و کار از جانب پارک علم و فناوری دانشگاه تهران جهت تبدیل به فناوری تبدیل دارایی فکری به ثروت و همچنین تولید محصول دانش بنیان حمایت خواهد شد.

 

 6- آیا برای ارائه خوب ایده به ایده پردازان برتر در روز جشنواره کمک خواهد شد؟

 بله-پس از داوری ایده های دریافتی تعدادی از آنها انتخاب شده و مقرر میگردد مطابق دستورالعمل های بارگذاری شده، مستندات، فایل پاورپوینت و پوستر ایده خود را طراحی نمایند.

 

7-        آیا ایده هایی که در زمینه علوم پایه نیستند هم پذیرفته می شود؟

خیر . . . محور دومین دوره برگزاری جشنواره اندیششمندان و دانشمندان جوان علوم پایه و در بخش های زمین شناسی، زیست شناسی، میکروبیولوژی، فیزیک، شیمی، ریاضی، آمار و علوم پایه می باشد.

 

  8- آیا این جشنواره مستمر است و هر سال برگزار می شود؟

بله . . . جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان جهت شناسایی ایده‌پردازان هر ساله برگزار خواهد شد.

 

9-   چگونه می توان تشخیص داد که ایده مربوط به حوزه علوم پایه است ؟

به بخش محورهای جشنواره که در سایت اعلام شده است مراجعه نمایید همچنین در صورتیکه موضوع ایده در زمینه های مختلف علوم پایه نباشد توسط داوران مشخص شده و مورد ارزیابی قرار نخواهد گرفت.

 

10-   برای ارائه هر ایده چقدر زمان منظور می شود؟

به ایده های برتر در روز جشنواره مدت زمان 5 دقیقه برای طرح ایده خود در حضور حاضرین زمان داده خواهد شد

 

11-    آیا ایده هایی که به نتیجه فیزیکی نرسیده است را می پذیرید؟

بله . . . اما اطلاعات ایده های ارسالی می بایست بیانگر قابلیت ایجاد یک پیش نمونه (پروتوتایپ) را داشته باشد و اثر بخشی آن در جامعه مورد تائید داوران قرار گیرد

 

12-    آیا امکان ارسال ایده از طریق ایمیل نیز وجود دارد؟

خیر. . . تنها ایده پردازانی که ایده خودرا از طریق فرم ثبت نام به سایت جشنواره ارسال نموده اند فرصت شرکت در این رقابت را خواهند داشت.

 

13-    آیا جشنواره ایده جوان هزینه ­های سفر مانند هزینه رفت و آمد را کمک می نماید؟

خیر. . . کلیه هزینه های شرکت در جشنواره بر عهده شرکت کنندگان گرامی می باشد.

 

14-    نحوه پرداخت اعتبار ویژه چگونه است؟

پس از تایید کمیته داوران و شورای علمی مبنی بر برتر بودن ایده، اعتبار پژوهشی بنیاد نیکوکاری جمیلی در راستای تجاری سازی ایده، متناسب با ایده و فرم پیش بینی هزینه به ایده پرداز پرداخت خواهد شد. روند پرداخت در سه مرحله ابلاغیه گرنت، ابلاغیه تخصیص و ارائه فاکتورها گزارش روند پیشرفت کار، صورت خواهد گرفت.

 

15-    آیا امکان پذیرش ایده بعد از تاریخ مقرر وجود دارد؟

خیر کلیه تاریخ ها از طریق سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

 

16-      آیا هر ایده­ پرداز فقط می­تواند یک ایده ثبت کند؟

خیر... پس از ثبت­ نام اولیه در سایت، هر ایده­ پرداز می­تواند با استفاده از کلید سبز رنگ "ثبت ایده جدید" ایده­ های مختلف خود را ثبت نماید.

 

17-         چطور مطمئن شویم ایده ما ثبت نهایی شده و وارد فرآیند داوری می شود؟

پس از ثبت ایده در قسمت وضعیت، جمله "ایده تایید نهایی شده، امکان حذف وجود ندارد" قابل مشاهده خواهد بود. توجه فرمایید پس از ثبت نهایی ایده، امکان ویرایش یا حذف آن وجود ندارد.

 

18-         آیا فایل­های بارگذاری باید در قالب و فرمت خاصی تهیه شود؟

بله- در مرحله آخر ثبت ایده الزامیست ایده پردازان یک فایل در قالب word و PDF را بارگذاری نمایند. این فایل ها مطابق فرمت موردنظر خود ایده پرداز تهیه می شود و شامل مواردی است که به داوری بهتر ایده کمک کند.

 

19-         مهلت ارسال ایده تا چه زمانی خواهد بود؟

آخرین مهلت زمان ثبت ایده، 30 مهر ماه 1397 خواهد بود.

 

20-         آیا محدودیت سنی برای ثبت ایده وجود دارد؟

بله ... مطابق تعریف، جوان به افراد زیر 40 سال اطلاق می­گردد، بر این اساس کلیه افراد زیر سن 40 سال می­توانند ایده خود را از طریق سایت جشنواره ثبت نمایند.