021-22343314

کد خبر: 136
تاریخ انتشار: 06:53:12 - 1397/09/14

منصور  غلامی در مراسم اختتامیه جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان که عصر امروز در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: توسعه علم و فناوری، حرکت به‌سوی نوآوری و توجه به جوانان ارزشمند کشور، یک فرهنگ به شمار می‌آید.

وزیر علوم ادامه داد: جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان فرصت مناسبی است که دانشجویان و علاقه‌مندان به حوزه علم و فناوری خارج از بدنه دولت فعالیت کنند.

وی اضافه کرد: این فرصت اجازه می‌دهد تا نگاه به منابع محدود دولت و نشستن سر سفره دولت را از بین ببریم.

غلامی تأکید کرد: باید در کشور این فرهنگ به‌صورت گسترده شکل بگیرد که به علاقه‌مندان حوزه علم و فناوری و نوآوران اهمیت داده شود چراکه توسعه مبنی بر نوآوری‌ها ذهن خلاق نیاز امروز کشور است.

وزیر علوم با اشاره‌ به لزوم ایجاد خیرین در حوزه علم و فناوری توضیح داد: خوشبختانه در سال‌های اخیر، خیرین تنها به فکر احداث مدرسه و مساجد نیستند و خیرین حوزه‌های دانشی شکل گرفته است. این فرصت، یک فرصت مغتنم است تا نگاه‌ها از سمت منابع محدود دولت برداشته شود.

وی گفت: علی‌رغم اینکه این مسئله در مجامع مختلف مشاهده نمی‌شود اما در بازه زمانی ۱۰ ساله حرکت پرشتابی در حوزه علم و فناوری در کشور شکل گرفته و این نشان می‌دهد که محققان توانسته‌اند ظرفیت‌های کشورمان را پیدا کنند.

غلامی در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً در سال‌های پیش رو ارتباط بین دانشگاه‌ها و صاحبان فکر و اندیشه بیشتر می‌شود و رویکرد حضور بخش خصوصی و مشارکت با صاحبان فکر و اندیشه نیز بیشتر از قبل خواهد بود.