021-22343314

کد خبر: 135
تاریخ انتشار: 06:36:51 - 1397/09/14

به گزارش خبرنگار حوزه علم و فناوری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا،دکترمحمود کمره ایرئیس دومین جشنواره در مراسم اختتامیه جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان که در روز چهارشنبه7آذر 97 در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: کارآفرینی یکی از مباحثی است که در کشور ما روزبه‌روز رشد می‌کند و این کار ثمراتی چون عدالت نسبی و توزیع ثروت را به‌همراه دارد. کارآفرینی رویکرد نوین و جدید در بحث‌های اقتصادی به‌شمار می‌رود و کارآفرینان می‌توانند در فضای کسب‌وکار محیط‌های جدیدی ایجاد کنند.

وی افزود: در جامعه کارآفرین قدرت اصلی تفکر و خلاقیت انسان‌هاست و سرمایه و ارز نمی‌تواند قدرت را در دست بگیرد. لذا این جامعه، جامعه‌ای پویا و بالنده است.

رئیس جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان ادامه داد: سرمایه ایده را به حرکت درمی‌آورد و نباید فراموش کنیم که محرک سرمایه‌ها، ایده‌های نوآور هستند.

وی تأکید کرد: جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان امسال با کمک محققان و اعضای هیأت علمی برگزار شد و ۵۷۰ ایده در سامانه ثبت نهایی شده است که از این تعداد پس از داوری دقیق ۴۵ ایده انتخاب شد تا به مرحله بعدی راه پیدا کند.

کمره‌ای تصریح کرد: به‌وسیله متخصصان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ایده‌ها به‌لحاظ کسب و کار مورد ارزیابی قرار گرفتند و در نهایت هفته گذشته استارت‌آپی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد که ۳۹ ایده در این استارت‌آپ باقی مانده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این ۳۹ ایده به تیم‌های تخصص علوم پایه تبدیل شده‌اند که افرادی فعال در حوزه کسب‌وکار و بازاریابی نیز به آنها اضافه شدند. درنهایت ۶ ایده برتر با حمایت بنیاد جمیلی و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در این پارک استقرار می‌یابند تا ایده‌های خود را به محصول تبدیل کنند.