021-22343314

کد خبر: 126
تاریخ انتشار: 11:28:25 - 1397/08/28


بیست و  پنجمین جلسه کمیته مدیریت و برنامه ریزی دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان دوشنبه 28/8/97 در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.
در ابتدا مهندس جعفری نماینده پارک علم و فناوری دانشگاه تهران  گزارشی از روند اقدامات اجرایی و آماده سازی موارد مربوط به استارتاپ ویکند را ارائه دادند  و  توضیحی در رابطه با چگونگی انتخاب افراد ثبت نامی در استارتاپ ویکند را بر اساس معیار های کسب و کار عنوان کردند . در ادامه مقرر شد به افراد شرکت کننده در استارتاپ پیامک اطلاع رسانی و یاداوری ارسال شود و کنداکتور استارتاپ ویکند  جهت اطلاع داشتن افراد در سایت و کانال جشنواره منتشر شود .
همچنین در ادامه دکتر غلامی در مورد پرورش جوانان در زمینه کارآفرینی و تبدیل ایده به ثروت بیاناتی را عرض نمودند و متذکر شدند مسیر تبدیل ایده به محصول از راه سهلی عبور نمی کند و ایده پردازان باید در این مسیر صبر و شکیبایی همراه با تلاش را سرلوحه کار خود قرار دهند  .
همچنین سرکار خانم دکتر شادی جمیلی رئیس دبیرخانه دائمی جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان از اینکه سمت و سوی جشنواره دوم به سمت کارافرینی و تبدیل ایده  به ثروت  پیش می روند اظهار خوشحالی نمودند و اینده جشنواره را با توجه به سوق یافتین مسیر جشنواره به سمت خلق ثروت از ایده های در حوزه علوم پایه برای جوانان بسیار  روشن  پیش بینی نمودند
دکتر زاهدی دبیر علمی دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان هم در ارتباط با ارزشمند بودن  ایدها و مطرح کردن آن در محافل اکادمیک از جمله استارتاپ ها در کشورهای پیشرفته توضیحاتی ارائه دادند و استارتاپ ها را بستر امنی جهت تبدیل ایده به ثروت برای جوانان  دانستند و مراکز رشد را یکی از زیرساخت های هر کشور دانستند چرا که ایده پردازان می توانند در این بستر روش  بازاریابی و ارتباط با سرمایه گذاران و... را آموزش ببینند و جهت تبدیل ایده خود به ثروت ازآن استفاده کنند. در انتهای جلسه  تعداد دقیق افراد شرکت کننده در استارتاپ  مشخص شد و مقرر شد به گروه های منتخب جوایز نقدی اهدا شود .